fbpx
תוצרת ישראל | 30 יום החזר כספי | משלוח חינם

יהלום עגול (ROUNDׂ)

יהלומים עגולים מהווים 75% מהיהלומים שנמכרים ברחבי העולם. הצורה העגולה היא הצורה הכי פופולרית ביהלומים. היא גם נותנת את הכי הרבה ברק מכל הצורות. ליהלום העגול המודרני יש 58 היבטים, 33 בכתר (החלק העליון) ו-25 בביתן (החלק התחתון).

אם אתם מחפשים טבעת אירוסין, היהלום העגול הוא הכי יפה והכי פופולרי בטבעות אירוסין סוליטר. יהלומים עגולים נותנים את הכי הרבה ברק וניצוץ בתנאי שהחיתוך טוב.

יהלום עגול מציג את ברק ואש אופטימליים. הברק ביהלום עגול במקרים מסוימים משפר את צבע היהלום.

יהלומים עגולים עולים יותר לקראט מאשר הצורות האחרות משתי סיבות: הביקוש ליהלומים עגולים הוא גבוה מאד, והתשואה נמוכה יחסית. בגלל שיותר מהיהלום הגלם הולך לאיבוד בחיתוך של יהלום עגול העלות של כל קראט שנותר גבוהה יותר.

היהלום העגול החל לעלות בפופולריות בשנת 1919 עם פרסום התזה של מרסל טולקובסקי “יהלומי העיצוב: חקר ואת ההשתקפות של אור ביהלום”. עבודתו של טולקובסקי תיארה את הפרופורציות האידיאלית של יהלומים עגולים למקסם את החזר אור (או ברק) ואש.

יהלום עגול שקיבל ציון 8 חצים ו-8 לבבות (8 hearts and 8 arrows)יותר מבריק מכל יהלום עגול אחר.

יהלום פרינסס (PRINCESS)

צורתו של יהלום פרינסס הכי פופולרית אחרי היהלום העגול. יהלום פרינסס הוא ריבוע מבריק עם פינות חדות לא חתוכות. ידוע צורת פנסי.צורתו יותר מרובעת מאשר מלבנית במטרה להדגיש את האש של היהלום.

לצורת הפרינסס יש כ-76 היבטים שמוסיפים לברק ולאש שלה, עוזרים לו להתחרות באפקט החזותי של היהלום העגול.

טבעת יהלום פרינסס מאד מחמיאה ליד עם אצבעות ארוכות. ליהלום בצורת פרינסס חפשו יחס צלעות של 1 עד 1.05 ולצורה יותר מלבנית 1.10 עד 1.20.

אם אתה רוצה את האש שיש ביהלום עגול, אבל רוצה משהו שונה יהלום פריננס הינו הבחירה בשבילך. צורת הפרינסס תוכננה כך שתפיק את מקסימום הברק והאש מיהלום מרובע.

יהלום מרקיזה (MARQUISE)

יהלום בחיתוך מרקיזה הוא חד ומבריק בצורת סירה. צורתו הארוכה והצרה של המרקיזה יוצרת אשליה של יהלום גדול יותר ביחס לצורות אחרות בעלות אותו משקל. צורתו המהודרת והייחודית גורמת לו להתבלט ולהיות במרכז תשומת הלב. בטבעת, צורתו המוארכת גורמת לאצבעות להראות דקות וארוכות. על הצוואר הוא נראה מעולה על תליון סוליטר.

יהלום טיפה (PEARׂ)

כשמו כן הוא. יהלום הטיפה הוא שילוב של הצורות מרקיזה ואובל. זו אחת הצורות הקשות ביותר לחיתוך. יהלומים טיפה מיועדים בעיקר לתליונים ועגילים. בטבעות הטיפה מחמיאה לבעלי אצבעות קטנות ודקות. הוא שונה מהיהלום העגול בצורתו אך דומה מאד במידת הניצוץ שלו, ויש לו את היופי הייחודי שלו.

אם אתה אוהב את הניצוץ וה”אש” שביהלומים עגולים, אך רוצה יהלום ייחודי שיתאים לסטייל שלך, יהלום טיפה ידוע כאחד מצורות היהלומים המעניינים ביותר. המספר הסטנדרטי של היבטים ביהלום בצורת אגס הוא 58, וייתכן שיש מספר משתנה של היבטים בחלקו התחתון מ-4, 6, 7, או 8.

יהלום קושיין (CUSHION)

חיתוך קושיין הוא בסגנון עתיק ונראה כמו הכלאה בין חיתוך עתיק ועמוק (שהיה נפוץ בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20) לבין חיתוך אובל המודרני. צורתו מכונה לעיתים גם כרית ויהלום נר (יהלום נר מתייחס לתקופה לפני המצאת נורות החשמל כאשר היהלומים נצצו באור של נרות).

יהלום קושיים אינו מלא ברק ואש כמו יהלומים אחרים, אבל שי לו מראה נפלא, רומנטי וקלאסי, והוא בהחלט בולט בין כל היהלומים העגולים. המספר הסטנדרטי של היבטים ביהלום קושיין הוא 58.

סטנדרט החיתוך ליהלום קושיין הוא מגוון ותלוי מאד בטעמו שאישי של האדם. לכן אתה יכול למצוא בקלות יהלומי קושיים מרובעים, ארוכים ועם שולחנות בגדלים שונים.

יהלום אמרלד (EMERALD)

ליהלום אמרלד צורה מלבנית. הפגמים בתוך היהלום וצבע נראים יותר בקלות, לכן מומלץ על ניקיון וצבע גבוהים. החיתוך מתאפיין במדרגות לכן גם נקרא חיתוך מדרגה. ליהלום יש בין 50 ל-58 היבטים.

יהלום בחיתוך אמרלד פחות בוהק ונוצץ מיתר החיתוכים, ולמרות זאת הוא מאד פופולרי בזכות עיצובו הווינטג’ הייחודי. ההדגשה של הניקיון והצבע הופך אותו לחיתוך אידיאלי למי שרוצה להפגין את האיכות הגבוהה של  האבן.

 יהלום לב (HEART)

הלב הוא סמל עתיק יומין של אהבה ורומנטיקה. יהלום לב הוא למעשה יהלום טיפה עם שסע במרכז החלק העליון שלו. בצורה הזו מיומנות החותך קובעת את יופיו של היהלום. המספר הסטנדרטי של היבטים ביהלום לב הוא 59.

בחירת יהלום לב זו דרך להבליט את עצמך משאר הצורות הפופולריות ויחד עם זאת לשמור על הברק והאש ביהלום. יהלום לב פופולרי בשרשרת, טבעת הבטחה ועגילים. באופן מסורתי יהלום לב אינו פופולרי בטבעות אירוסין וניתן בדרך כלל באירועים פחות רשמיים כמו יום הולדת, יום נישואין ויום האהבה.

יהלום לב הוא הדרך האידיאלית לאזן את הברק ואש עם יהלום ייחודי.

יהלום אובל (OVALׂ)

גרסה שונה ליהלום העגול, יהלום האובל הוא סימטרי בצורה מושלמת. באופן מסורתי הוא פופלרי בקרב נשים עם ידיים קטנות או אצבעות קצרות, הצורה המוארכת שלה נותנת אשליה מחמיאה של אורך לידיים ולאצבעות.

אם אתם רוצים תכונות שדומות ליהלום העגול יחד עם משהו ייחודי יהלום האובל הוא הבחירה. בדומה יהלום העגול לאובל יש 56 היבטים.

בדרך כלל יהלומי אובל משקפים את האור בצורה מבריקה, והם במיטבם כאשר הצבע שלהם בעל דרוג גבוה.

יהלום אובל נעים למראה ביחס 1.5 (האורך גדול פי אחד וחצי מהרוחב), או טווח של 1.35-1.65. זה הופך אותו להיות שונה מהיהלום העגול, אבל לא ארוך מספיק שיתבלבלו בינו לבין יהלום מרקיז.

יהלום רדיאנט (RADIANTׂ)

יהלום בצורת קובייה מאופיין בפינות חתוכות, יהלום רדיאנט משלב את האלגנטיות של צורת האמרלד והברק של הצורה עגולה. 70 היבטים ממקסמים את שבירת הצבע. בשל עיצובו יהלום רדיאנט דורש יותר עומק על מנת לייעל את הברק.

יהלומי רדיאנט הם בחירה מצוינת לטבעות אירוסין, כמו גם תכשיטי יוקרה אחרים.

בשל השולחן הגדול שלהם יהלומי רדיאנט יראו את הפגמים בקלות יחסית. אפשר לחתוך יהלומי רדיאנט למרובעים עם יחס של 1.0 בין הצלעות, ולצורה מוארכת יותר יחס של 1.30 כאידיאלי.

יהלום אשר (ASSCHER)

יהלום אשר הוא יהלום מרובע מדורג, המכונה לעיתים קרובות צורת אמרלד מרובע, וכמו צורת האמרלד גם ליהלום אשר פינות חתוכות. אין פרופורציות אופייניות ליהלום אשר כי הוא לא כל כך נפוץ. למעשה צורה זו נדירה ובדרך כלל לא נמצאת בשוק הקמעונאי. יהלום אשר צבר במהירות פופולריות מאז נראה בתוכנית סקס והעיר הגדולה וכוכבות כמו קייט הדסון וגווינת’ פאלטרו קיבלו טבעת אירוסין עם יהלום אשר.

המספר הסטנדרטי של היבטים ביהלום אשר הוא 72. העיצוב של יהלום אשר נועד למשוך את העין לפנים היהלום לכן עליך לבחור את היהלום עם דרגת הניקיון הכי גבוהה שאתה יכול להרשות לעצמך.

להסבר מפורט יותר נשמח לעמוד לשירותך בטלפון 03-6426692 או באימייל info@diamondhouse.co.il

ירמי לפיד – מנכ”ל

דילוג לתוכן